Co roku na początku maja z różnych stron naszej diecezji wielu pielgrzymów wyruszało w Promienistej Pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej na Górze Chełmskiej w Koszalinie. W tym roku epidemia koronawirusa  uniemożliwia  fizyczne pielgrzymowanie.  Nic nie jest jednak w stanie powstrzymać naszego ducha. Dlatego zapraszamy wszystkich – starszych i młodszych, zdrowych i chorych, w intencji ustania pandemii i potrzebnego deszczu do udziału w Duchowej Pielgrzymce Promienistej w dniach od 1 do 3 maja 2020 r. Tu i teraz! W takich okolicznościach! Tam, gdzie jesteśmy!
Spotkamy się na Facebooku (link do wydarzenia: https://www.facebook.com/Promienista2020), łącząc się razem na modlitwie i włączając się w zaproponowany tam program.
Ofiarujmy weekend majowy Maryi! Spędźmy te dni z Nią, ze świętym Janem Pawłem II oraz sługą Bożym Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Naszą duchową drogę zwieńczy transmisja z sanktuarium Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem Biskupa Krzysztof Włodarczyka w intencji pielgrzymów 3 maja o godzinie 12.00.
1 maja wyrusz razem z nami, Maryja czeka na Ciebie!
s. M. Grażyna ISSM i s. M. Maksymiliana ISSM