Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie…

Te słowa to nie tylko początek znanej pieśni kościelej, ale przede wszystkim pozdrowienie, jakim witają się ministranci. Liturgiczna Służba Ołtarza jest szczególną wspólnotą. Są to bowiem osoby, które – spośród wszystkich ludzi świeckich – znajdują się zawsze najbliżej sprawowanych sakramentów. Jest to z jednej strony wielki zaszczyt, ale także i ogromne zobowiązanie. Bowiem od osób bardziej zaangażowanych w życie Kościoła można też wymagać więc – odnośnie ich zachowania nie tylko w kościele, ale także i w szkole, w domu, na podwórku.

Nasza parafia cieszy się dużą grupą ministrantów (łącznie 27 osoby). 20 służy w kościele parafialnym w Barwicach, 3 – w Kiełpinie, 3 – w Piaskach, 1 – w Ostropolu. Serdecznie zapraszamy do tego grona kolejnych kandydatów.

Ponadto w parafii istnieje grupa osób pełniących funkcję lektorów (a nie będących jednocześnie ministrantami).