20 października 2019

1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych. Nabożeństwa różańcowe w poszczególne dni poprowadzą:   we wtorek Zespół Synodalny, w  środę Krąg Biblijny, w  piątek Caritas.
  2. Nabożeństwo różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
  3. W środę po Mszy Świętej wieczornej na plebanii Krąg Biblijny.
  4. Trwają zgłoszenia na kandydatów do  sakramentu bierzmowania dla uczniów  klas 7 szkoły podstawowej. Osoby, które pragną rozpocząć przygotowanie do tego sakramentu proszone są o zgłoszenie się  z rodzicem lub opiekunem do ks. Piotra. Zgłoszenia  trwają do końca miesiąca października.
  5. Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego.
  6. Przedstawiciele Rady Parafialnej w najbliższych dniach zapukają do drzwi naszych mieszkań prosząc o ofiarę na zmianę dachówki na plebanii oraz otrzymamy kopertę z kartką na wypominki. Za każdą ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać!
  7. Młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą wieczorną i spotkanie formacyjne  w piątek 25 października – klasy 8, w sobotę 26 października – klasy 1 szkoły średniej.
  8. W czwartek 31 października organizujemy Bal Świętych dla dzieci. Bal jest okazją do poznawania życiorysów świętych Kościoła katolickiego poprzez wspólną zabawę, a także odpowiednio przygotowane stroje. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkie dzieci, zapisy na bal w zakrystii.
  9. Szkoła Ewangelizacji zaprasza na dzień skupienia zatytułowany „Miłość nigdy nie ustaje”. Poprowadzi go p. Marcin Zieliński, znany w Polsce i świecie ewangelizator,  przez którego Bóg wielokrotnie dokonywał uzdrowień fizycznych i duchowych. Spotkanie będzie miało miejsce w Koszalinie, dnia 2 listopada (sobota) 2019 r. w godzinach od 14. 00 do 19.00 w katedrze. Skierowane jest ono szczególnie do tych, którzy stracili najbliższych.
  10. Za każdą ofiarę, wszelką pomoc, życzliwość i dar modlitwy składamy serdeczne Bóg zapłać! Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na cele remontowe, 2140 zł. Dziękujemy mieszkańcom ul. Dworcowej i Parkowej za  ofiarę na kwiaty i posprzątanie kościoła. W najbliższy piątek  po Mszy św. prosimy o pomoc i posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Kościuszki.
  11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Parafianom i Gościom życzymy pięknych i błogosławionych dni w nowym tygodniu.

ks. Tomasz Jaskółka – proboszcz