Barwice, 24.10.2020 r.

30 NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Ze względu na rozprzestrzeniającą się pandemię Ks. Biskup Edward Dajczak udzielił dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Zwolnienie zostało udzielone osobom w podeszłym wieku lub z objawami infekcji, takimi jak kaszel, katar czy podwyższona temperatura. Z dyspensy mogą też skorzystać wierni, którzy czują trudny do pokonania lęk przed zakażeniem albo osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w mszy św. ze względu na ograniczenie liczby wiernych w kościołach.
  1. W kościele może przebywać 1 osoba na 7 m2, a więc w czasie liturgii w naszym kościele może być 100 osób. Przypominamy o konieczności zasłaniania twarzy i nosa i obowiązkowej dezynfekcji rąk.
  1. Wiemy jaka jest obecnie sytuacja w naszym kraju i na całym świecie. Dla naszego bezpieczeństwa 1 i 2 listopada nie będzie organizowanych Mszy ani nabożeństw na cmentarzach, z wyjątkiem pogrzebowych. W Uroczystość Wszystkich Świętych będą Msze odprawiane jak w każdą niedzielę, w dzień Zaduszny o 9.oo i 18.oo. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tym czasie za naszych zmarłych w kościele, na listopadowych nabożeństwach Wypominkowych i Mszach św. ofiarowanych za bliskich. Przestrzegając zaleceń służb sanitarnych możemy bezpiecznie spotykać się i korzystać z Bożego Miłosierdzia, pamiętajmy o możliwości ofiarowania odpustu zupełnego za zmarłych przez cały listopad. Kartki Wypominkowe są wystawione w kruchcie kościoła i potem z zapisaną nazwą ulicy prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub na tacę. Są także wolne intencje mszalne w tym okresie.
  2. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30, nabożeństwo różańcowe dla dzieci: w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.
  3. Zachęcamy do nabycia i czytania Gościa Niedzielnego.
  4. Zapałka nie ogrzeje – pomóż ogrzać się ubogim. CARITAS Parafialna kolejny raz organizuje akcję zbiórki środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących. Dzisiaj i przez kolejne niedziele prowadzona będzie w kruchcie kościoła kwesta do puszki na zakup opału. Jako podziękowanie możemy zabrać symboliczne opakowanie zapałek. Bóg zapłać!
  1. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelką pomoc, życzliwość i dar modlitwy. Dziękujemy mieszkańcom ul. Harcerskiej i Piaskowej za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W najbliższy piątek po Mszy św. prosimy o pomoc i posprzątanie kościoła mieszkańców ul. Pomorskiej 2 i 4.
  2. Parafianom, Gościom, Solenizantom i Jubilatom w rozpoczynającym się tygodniu niech Bóg obficie błogosławi.                                                                                                                                                                 Adam Paź – proboszcz