2.08.2020

1. 2 sierpnia odpust Porcjunkuli. Odpustu udziela się pod zwykłymi warunkami wiernemu, który nawiedzi kościół i pobożnie odmówi Ojcze nasz i Credo

2. Msza św. Żywego Różańca i wymiana tajemnic różańcowych dzisiaj o godz. 11.00. W sierpniu modlimy się „O trzeźwość naszego Narodu i jak najszybsze uwolnienie od epidemii koronawirusa”.

3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka ofiar przez Caritas na „chleb św. Antoniego” Ofiary zostaną przekazane na leczenie 3-letniej Mai, która choruje na nowotwór.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź św. w czwartek i piątek od godz.17.00.

6. Odwiedziny osób chorych i starszych z Komunią Świętą – ks. Proboszcz i ks. Piotr w piątek od godz. 8.00.

7. 38 Diecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę od 1 do 13 sierpnia duchowo pielgrzymujemy w Złotej Grupie gromadząc się w kościele na modlitwie różańcowej o godz. 17.30.

8. W sierpniu włączmy się w modlitwę i dzieło trzeźwości naszego narodu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest nowy numer Gościa Niedzielnego.

10. Przypominamy, że w kościele, mamy obowiązek zakrywania ust i nosa, Komunię św. przyjmujemy na rękę.

11. Trwa akcja Caritas TORNISTER PEŁEN UŚMIECHÓW, do końca sierpnia w kruchcie kościoła, oraz w sklepie FILO można zostawiać w przygotowanych koszach przybory szkolne, które zostaną podarowane potrzebującym polskim dzieciom na Ukrainie. Pomóż ubogim dzieciom w nauce i wesprzyj akcję. Bóg zapłać!

12. Składamy serdeczne Bóg zapłać, za wszelką pomoc, życzliwość i dar modlitwy. Dziękujemy mieszkańcom Parchlina za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. W najbliższy piątek po Mszy św. prosimy o pomoc i posprzątanie kościoła mieszkańców Łeknicy strona prawa od Barwic.

13. Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy
o modlitewnej pamięci. Parafianom i Gościom życzymy pięknych i błogosławionych dni w nowym tygodniu.

ks. Tomasz Jaskółka – proboszcz