Barwice, 04.06.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

 

  1. Dzisiaj w Kościele radujemy się Uroczystością Trójcy Przenajświętszej i przeżywamy w naszej parafii wizytację kanoniczną, którą przeprowadza Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński. Wizytacja biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi, wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary.
  1. W najbliższy czwartek – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 8.00, 11.00 i 18.00, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30. W Kiełpinie o 8.00, w Ostropolu i Piaskach o 9.00. Z Chrystusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej procesji na ulice naszego miasta. Przygotujmy cztery ołtarze. Udekorujmy nasze domy, posprzątajmy obejścia. Proszę o pomoc w organizacji procesji: w przygotowaniu dziewczynek do sypania kwiatków (próba we wtorek po Mszy św. wieczornej)

Trasa procesji: Plac Wolności, ul. Bolesława Chrobrego, Zielona, Jana Pawła II, Rzeczna, Zwycięzców, Wojska Polskiego, Plac Wolności.

  1. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w uroczystość Bożego Ciała o godz. 11.00.Próba przed rocznicą w poniedziałek po Mszy wieczornej, a spowiedź w środę od godz. 17.00.
  2. W czasie oktawy Bożego Ciała procesja wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.
  3. Biskup Koszalińsko-Kołobrzeski Zbigniew Zieliński, chcąc podkreślić radość jaką niesie ze sobą świętowanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także w związku z charakterem wypoczynkowym tzw. „długiego weekendu”, kierując się dobrem duchowym wiernych, udziela w dniu 9 czerwca 2023 r. (piątek) wszystkim wiernym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego tego dnia, z zachowaniem wszystkich pozostałych przepisów prawa.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer Gościa Niedzielnego.
  2. Za każdą ofiarę, wszelką pomoc, życzliwość i dar modlitwy, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania, ich rodzicom za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej uroczystości.
  3. Miłym Gościom i Drogim Parafianom życzymy pięknych i błogosławionych dni w nowym tygodniu.

Zapowiedzi przedślubne: Mateuszczyk Michał, kawaler, zam. Szczecin

i Benedykczak Emilia, panna,zam. Barwice. Zapowiedź druga.

Jabłoński Marek, kawaler, zam. Barwice i Stachowska Paulina, panna, zam. Włoszczowa. Zapowiedź druga.

 

                                                                                                        Ks. Adam Paź – proboszcz