Parafia Barwice

NIEDZIELA PALMOWA – WIELKI TYDZIEŃ
5 kwietnia 2020

1. WIELKI TYDZIEŃ. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów, a także do podjęcia w tych dniach szczególnie intensywnej modlitwy rodzinnej.

2. NIEDZIELA PALMOWA – pamiątka wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Zachęcamy wiernych do własnoręcznego przygotowania palm w domach w gronie rodziny. Głowę Rodziny prosimy o pobłogosławienie palmy w Niedzielę Palmową po uczestnictwie we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów.

ZACHĘCAMY WSZYSTKICH DO PRZEŻYCIA NIEDZIELI PALMOWEJ WEDŁUG RYTUAŁU RODZINNEGO (kliknij, aby zobaczyć)

Modlitwa błogosławieństwa palm:
Wszechmogący wieczny Boże, uświęć te gałązki swoim błogosławieństwem i spraw, abyśmy idąc z radością za Chrystusem Królem, mogli przez Niego dojść do wiecznego Jeruzalem. Amen.

3. SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA ORAZ KOMUNIA ŚWIĘTA.
Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielką Środę, od godz. 8.00 do godz. 21.00 sprawować będziemy sakrament pokuty i pojednania. Miejscem spowiedzi będą zakrystie po prawej i lewej stronie ołtarza. Po spowiedzi będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej. Pamiętajmy, że liczba osób przebywających w kościele nie może być większa niż 5. Przypominam, że od 1 kwietnia 2020 r. obowiązuje zakaz wychodzenia nieletnich z domu bez opieki dorosłych. W celu uniknięcia kolejek, zachęcamy do wcześniejszego umówienia się telefonicznego:
ks. Proboszcz tel. 604 545 818,
ks. Piotr tel. 609 645 649.

4. WIELKA ŚRODA, NABOŻEŃSTWO POJEDNANIA prosimy wiernych,
aby w Wielką Środę wieczorem w swoich domach przeżyć rodzinne nabożeństwo pojednania. W kontekście utrudnionego dostępu do sakramentu pokuty i pojednania, ta wspólna modlitwa pokutna może być ważnym wydarzeniem na drodze wielkopostnego nawrócenia i przygotowaniem do świętowania męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Kliknij, aby zobaczyć modlitewnik: Wielka Środa 2020

LITURGIA TRIDUUM PASCHALNEGO

5. WIELKI CZWARTEKMsza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy świętej nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do ołtarza adoracji (ciemnicy). Zachęcamy, by zamiast zwyczajowego nawiedzenia Najświętszego Sakramentu w ołtarzu adoracji, pomodlić się w gronie rodzinnym, łącząc się ze Zbawicielem w godzinie Jego modlitwy w Ogrójcu.

6. WIELKI PIĄTEK – Liturgia Męki Pańskiej o godz 18.00. Zachowujemy post ścisły. Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Nie urządzamy Grobu Pańskiego. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego Kliknij, aby zobaczyć tekst Nowenny do Miłosierdzia Bożego
Prosimy wszystkich wiernych, aby w Wielki Piątek wyeksponowali w swoich domach Krzyż. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny za rozważanie Męki i Śmierci Pana Jezusa. Zachęcam do odprawienia w domu drogi krzyżowej.

7. WIELKA SOBOTA. Nie ma tradycyjnego obrzędu błogosławienia pokarmów i wody. Prosimy o pobłogosławienie pokarmów w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst modlitwy poświecenia na stronie internetowej oraz na kartkach w kruchcie kościoła (kliknij, aby zobaczyć modlitwę)

8. WIGILIA PASCHALNA – WIELKANOC o godzinie 20.00 najważniejsza liturgia roku kościelnego. Wiernych świeckich, którzy będą uczestniczyli w celebracji Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów, zachęcamy, by na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapalili świece, wspominając, że właśnie przez ten sakrament Chrystus przeprowadził nas ze śmierci do nowego życia.

9. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Msze św. rezurekcyjna bez procesji 6.00. 11.00, 12.30, 18.00. Kiełpino i Piaski godz. 9.00, Ostropole godz. 10.00.

10. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Msze Święte: Barwice 8.00, 11.00, 12.30, 18.00. Kiełpino i Piaski 9.00, Ostropole 10.00.

11. ŻYWY RÓŻANIEC w kwietniu modli się w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

12. EPIDEMIA KORONAWIRUSA.
W związku z panującym stanem epidemii przypominamy, że do 11 kwietnia br., celebrowanie wszystkich Mszy świętych i Triduum Paschalnego będzie się odbywało bez obecności wiernych świeckich przy zamkniętych drzwiach kościoła.

13. MSZE ŚWIĘTE sprawowane są według ustalonego porządku. Zamówione intencję mszalne są odprawiane zgodnie z wyznaczonym dniem i godziną.

14. GODZINY OTWARCIA KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO: niedziela 13.00-17.00, dni powszednie 8.00-21.00, z wyjątkiem godzin odprawiania Mszy św.

15. KANCELARIA PARAFIALNA czynna po wcześniejszym umówieniu się przez telefon ( 94 373-63-10 ) lub pocztą elektroniczną ( barwiceparafia@gmail.com ).

16. MÓDLMY SIĘ O USTANIE EPIDEMII, za jej ofiary i ich rodziny, za chorych i służbę zdrowia, za wszystkich, którzy niosą pomoc. Módlmy się za siebie nawzajem.

17. BÓG ZAPŁAĆ! Za wszelką pomoc, życzliwość i dar modlitwy. Dziękujemy IV Róży Żywego Różańca za ofiarę oraz za wszelkie wpłaty na nasze konto parafialne. W tych trudnych dniach są one wielką pomocą w utrzymaniu funkcjonowania parafii. Bóg zapłać!

18. PARAFIANOM I GOŚCIOM życzmy Bożego błogosławieństwa w Wielkim Tygodniu.

ks. Tomasz Jaskółka, proboszcz